منهای فوتبال

عکس| اخراج «منصوره رنجبر» پرستار مشهدی به دلیل اعتراض به پرداخت نشدن معوقات

به گزارش سرویس منهای فوتبال؛ عکس منتشر شده از حکم اخراج منصوره رنجبر پرستار مشهدی به دلیل اعتراض به پرداخت نشدن معوقات کادر درمان با واکنش های منفی فراوانی در اینستاگرام مواجه شد.

یازدهم تیر ۱۴۰۱ پرستاران بیمارستان پاستور مشهد در اعتراض به پرداخت نشدن معوقات خود تجمع کردند؛ تجمعی که پس از گذشت ۳ هفته، بدون نتیجه و برخورد نماند و در نامه ای از سوی رئیس بیمارستان، سوپروایزر این مجموعه یعنی منصوره رنجبر از سمت خود عزل شد.

منصوره رنجبر، سوپروایزر بیمارستان پاستور در تجمع ۱۱ تیرماه، خطاب به مسئولان بیمارستان گفته بود «برخی همکاران ما پدر و مادرشان را در کرونا از دست دادند، اما وزارت بهداشت ۱۰۰ تا تک تومانی هم خرج حتی درمان پرسنل نکرد. پرسنل اگر جان هم دادند، خودشان هزینه آن را پرداخت کردند. انتظار دارم منی که با تمام وجود در بیمارستان حاضر می‌شوم و بار‌ها و بار‌ها فرزندم را رها کردم تا به بیمارستان بیایم، شما به‌عنوان پدر من زمانی که می‌خواهید حقوق را برای پرداخت‌ها تایید کنید، بگویید من نمی‌توانم. یک بار با حقوق ما زندگی کنید».

او همچنین در مصاحبه‌ای جداگانه با روزنامه از مالیات‌های غیرقانونی و خارج از ضوابطی که از پرستاران اخذ می‌شود انتقاد کرد. موضوعی که رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد هم آن را تایید و با اشاره به اعتراض پرستاران مجموعه پاستور اظهار کرده بود: اتفاقی که اخیرا در یکی از بیمارستان‌های خصوصی مشهد رخ داده به دلیل ضرایب مالیات دریافتی بوده، البته نه تنها برای نظام پرستاری، بلکه برای پزشکان و تمام کارکنان بخش‌های دولتی به ویژه علوم پزشکی نیز این اتفاق رخ داده است. پرستاران طیف بسیار زیادی با درآمد‌های متوسط را شامل می‌شوند که کم کردن این اعداد از فیش حقوقی آن‌ها مشکل‌ساز است.

انتقاد‌های سوپروایزر بیمارستان پاستور به وضعیت معیشتی پرستاران، برایش بدون هزینه نبود و منصوره رنجبر تا پایان ماه هم سر کار خودش باقی نماند. بهروز افتخارزاده، رئیس این بیمارستان در نامه‌ای که بیست و نهم تیر ماه ابلاغ کرده است، منصوره رنجبر را از مسئولیت سوپروایزری معلق کرده و او را در اختیار دفتر پرستاری قرار داده است.

دبیرکل خانه پرستار ایران با ابراز تاسف نسبت به اخراج سوپروایزر بیمارستان پاستور مشهد و بیان این که پاسخ مطالبه‌گری، حذف و تنبیه نیست تاکید کرد: به دلیل چنین تصمیماتی در سطوح بالا است که امروز می‌بینیم خانم منصوره رنجبر، سوپروایزر مجموعه پاستور که یازدهم تیرماه مطالبات به حق همکارانش را مطرح کرد از کار معلق می‌شود. مجموعه‌های خصوصی یک فرد را قربانی می‌کنند تا سایر نیرو‌ها حساب کار دستشان بیاید. اخراج سوپروایزر مجموعه، هیج معنی دیگری جز این ندارد. این یکی از مسائلی است که پرستاران سراسر کشور با آن مواجه‌اند و چنین جوّی در سراسر کشور حاکم شده است. امنیت شغلی پرستاران از بین رفته است؛ به‌ویژه در بخش خصوصی، که افراد معمولا با قرارداد‌های یک ساله جذب می‌شوند و روسای مربوطه هر زمان خطری را احساس کنند، قرارداد را لغو می‌کنند. وضع برخی دیگر از پرستاران وحشتناک‌تر است و اصلا کار به اعتراض‌شان هم نمی‌رسد. زمانی که مجموعه‌ها احساس کنند یکی از پرستاران یا پرسنل تحرکاتی دارد، سریعا عذرش را می‌خواهند و نیروی جایگزین وارد می‌کنند. امنیت شغلی را بر هم زدند؛ خصوصی‌ها در حال نهایت بهره‌کشی از نیروی کار هستند. خانم رنجبر نباشد، افراد دیگری هستند تا جذب مجموعه شوند.

وی تصریح کرد: نیروی متقاضی کار پشت در بیمارستان‌ها زیاد است و این مساله شاغلان بخش دولتی را هم تهدید می‌کند. متاسفانه با پرستارانی که جان خود را کف دستشان گرفته‌اند و در اوضاع بیماری کرونا که عزیزترین افراد هم به بیماران نزدیک نمی‌شوند، پرستاران جان افراد را نجات می‌دهند، قرارداد‌های ۸۹ روزه می‌بندند.

عکس حکم اخراج منصوره رنجبر پرستار بیمارستان پاستور مشهد که در اینستاگرام منتشر شده است را تماشا کنید.

عکس| اخراج «منصوره رنجبر» پرستار مشهدی به دلیل اعتراض به پرداخت نشدن معوقات

بازنشر محتوای شبکه های اجتماعی تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاما بازتاب دیدگاه رسانه دیلی فوتبال نیست.

عکس اخراج منصوره رنجبر پرستار مشهدی

اینستاگرام دیلی فوتبال
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.